Sportovní klub Vysočina Cizkrajov z.s.

Sportovní klub Vysočina Cizkrajov z.s.

O klubu

Fotbalový oddíl byl v Cizkrajově založen v roce 1959 a při té příležitosti bylo vybudováno i hřiště a v tu dobu, jak jinak než brigádně.Náklady na tuto výstavbu byly na dnešní dobu nepředstavitelně nízké a to necelých 1.000,- Kč. Prostředky složili větším dílem hasiči a zbytek sami sportovci.

Jsou ještě pamětníci,kteří si vzpomenou,jak jezdili pro bagristu.resp. buldozeristu, vozili jej do Cizkrajova a po práci zase zpět domů. Ano, budovalo se svépomoci, brigádně a rozhodně ne lehce. Ale nadšení v tu dobu bylo veliké,protože všichni chtěli aby se tu hrál fotbal. Proto všem těm nadšencům patří náš dík.

Začátky nebyly rozhodně lehké. Kabiny byly dřevěné, na kostru nabitá prkna, umývárna venku u litinového koryta a ve studené vodě.Kopačky s koženými kolíky, míče šněrovací.

Doprava na zápasy na kolech a o něco později na korbě nákladního auta.

V začátcích zde působili hráči ze širokého okolí,jako z Dolního Bolíkova, Lidéřovic, Mutišova, Peče a samozřejmě i ze samotného Cizkrajova

Musíme vzpomenout aspoň na některé,jako byl Bartoň Josef, Lovětínský Viktor,Štolba Jan, Krejča Jindřich, Čeloud Jiří, Vácha Mirek, Vohoska František, Šich Ladislav, Buk Jiří, Antoň Sláva a Josef, Kadlec Josef, Kroupa Václav a Povolný, tito a řada dalších. U zrodu klubu stáli i funkcionáři jako byl Kučera František a Kadlec František a následně i Hošek Milan a Zamazal Jindřich. Tito stáli u zrodu fotbalu v Cizkrajově.

Sportovní klub oslavil 50. výročí a za tu dobu prošlo klubem stovky hráčů, nelze je tady všechny vzpomenout, ale všem patří poděkování, protože bez nich by se ten fotbal celé ty roky hrát nedal.

Do historie klubu patří i plejáda funkcionářů, v prvé řadě předsedů: Kučera František, Kadlec František, Němec Josef, Budíček Pavel, Dohnal Josef, Pelikán Jaroslav, Vejmělek Jiří, Hrubý Jaromír až po dnešního předsedu Budíčka Pavla,který tuto funkci vykonává v nejdelším časovém období(od r.1972), ale i tajemníků: Kadlec František, Hošek Milan, Kubálek Josef, Němec František, byli zde i hospodáři jako byl: Zamazal Jindřich st. Šítal Josef, Němec František a Šimánek Jiří.

Fotbalový oddíl nesl od svého založení název TJ Sokol a od 1.1.1977 se přejmenovává na TJ Vysočina, když pod tímto názvem působí až do konce roku 2007. Od 1.1.2008 mění název na Sportovní klub Vysočina Cizkrajov o.s.

Na základě nového občanského zákoníku byl do názvu vloženo slovo "spolek", a tak od 7.7.2015 se mění název na:Sportovní klub Vysočina Cizkrajov z.s.

Některé historické údaje:

1973 - schválená výstavba nových kabin

1975 - zahájená výstavba

1978 - I. ročník Memoriálu Milana Hoška v kopané, výstavba ochranných sítí za brankou

1979 - dokončení oplocení hřiště, zakoupení aparatury a ozvučněji areálu

1982 - zakoupen autobus a výstavba garáže v prostorách fary, zahájená výstavba

1983 – a dokončeny práce na nových tenisových kurtech a volejbalovém hřišti

2000-2006 – rekonstrukce hrací plochy, výstavba oplocení, vybudování zavlažování, výstavba studně, položení elektrického vedení,

2010 - výstavba nové tribuny, zahájení přestavby kabin, dokončení velké přestavby kabin (nové šatny,sprchy,WC,kancelář pro rozhodčího se                   sprchou a WC, WC pro veřejnost,diváky.

2012 - přemístění mobilní buňky,usazení do terénu a zřízení skladu na nářadí.

2013 - instalace rozhlasu

2014 - výstavba skladu sportovních potřeb,míčů,dresů a navazujícího skladu vápna

2015 - výstavba garáže pro zahradní traktůrek, nákup a instalace světelné tabule, zavadení internetu a nákup počítače,

- přestavba kabin a vybudování kanceláře a rozhlasové ústředny,nový nátěr fasady

2016 - kácení topolů a přípravu pro úpravu terénu hrací plochy,přestavba oplocení a střídaček,

- nákup plastových sedaček na tribunu

- výroba a zabudování konstrukce pro zastřešení tribuny, - zastřešení tribuny, zabudování-instalace sedaček,

- přípravné práce pro plánované terénní úpravu hrací plochy

Žádné nadcházející události pro tento tým.

1. Dačice B 8 25:11 24
2. H. Pěna 8 30:15 19
3. SK Vysočina Cizkrajov.. 8 17:15 12
4. St. Město 8 16:17 12
5. Lásenice 8 24:21 10
6. Dešná 8 20:26 7
7. Slavonice B 8 19:27 7
8. Třebětice B 8 16:23 6
9. Buk B 8 13:25 5

Střelci týmu

7 gólů

Martin Březina

6 gólů

Jan Volráb

Petr Dohnal

Petr Kubát

Jiří Štibich

Vladimír Daniel

SK Vysočina Cizkrajov z.s.
Dačice B

Nejbližší narozeniny

17.12.2019 Jiří Svoboda (44)
17.12.2019 Frantšek Habr (63)
01.01.2020 Jan Vlček (35)
03.01.2020 Jan Bodlák (33)
05.01.2020 Zdeněk Punčochář (71)

Posledních 30 dnů: 44 | Posledních 7 dnů: 11 | Poslední den: 3

© 2019 Sportovní klub Vysočina Cizkrajov z.s. | Všechna práva vyhrazena | fotbalcizkrajov@seznam.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?