Přátelské utkání s Červeným Hrádkem jaro 2019

FC Červený Hrádek - SK Vysočina Cizkrajov 5:0 ( 2:0 )

Sestava:
Maršán Michal ( Marek Trsan Novotný )
Jan Svoboda, Ondra Macků, Vojtěch Beneš, Petr Dohnal, Zdeněk Vlček, Marek Tuza, Roman Novak, Petr Kubát, Honza Volráb, Martin Šlápota, Tomáš Svoboda, Tadeáš Míšek

Poté, co byl zrušený první přátelský zápas proti týmu TJ Dyje Staré Hobzí, nastoupil náš tým k dalšímu plánovanému přáteláku na hřišti Červeného Hrádku.
Zápas jsme začali vcelku nervózně a rozpačitě, což se z našich kopaček nepodařilo v průběhu celého zápasu setřást. Naše hra trpěla spoustou nepřesných přihrávek, nedůsledných obranných zákroků všech hráčů celé naší jedenáctky a když už jsme se dostali do gólové příležitosti, nepřesnost a nedůslednost v zakončení, která je nám vlastní, nescházela i v tomto duelu. Bohužel byl zápas zase z 90% plný nakopávaných míčů a žádný pokus o kombinační hru po zemi, což by určitě týmů prospělo více.
V prvním poločase se v naší brance objevila možná nová brankářská akvizice Maršán Michal a nevedl si úplně špatně. První branku domácí vstřelili po úniku krajního záložníka, který odcentroval do vápna a nepokrytý útočník domácího týmu neměl problém skórovat hlavou do prázdné branky - 1:0
Druhý gól vstřelili domácí hráči po úniku, kdy šel hráč sám na brankáře, zkušeně jej obhodil a následně obstřelil ke vzdálené tyči - 2:0
Do poločasu se nám stav podařil snížit díky Honza Volráb, ale branka nebyla uznána pro údajný ofsajd.
Ve druhé půli se do branky postavil brankář Marek Trsan Novotný a tým docela také podržel i přes 3 obdržené góly.
Hned první střela ve druhé půli od domácího útočníka skončila v brance - 3:0
Když domácí rozehráli přímý kop centrem do vápna, opět neuhlídaný domácí obránce nikým neatakován zakončil snadno hlavou za bezmocného brankáře - 4:0
I domácím nebyla jedna branka uznána, tentokrát správně, když unikali dva hráči na brankáře, ale situaci sehráli prachbídně, z čehož nakonec vyplynul gól z jasného ofsajdu.
Gólový účet zápasu podtrhli domácí hráči těsně před jeho koncem a zaslouženě vysoko vyhráli, přičemž stav mohl mít ještě hrozivější podobu - 5:0